Një grua ndodhet në kujdes intensiv pasi u sulmua nga ujqërit teksa vraponte në një park kafshësh pranë Parisit, raportojnë mediat franceze.

Sipas BBC, 36-vjeçarja, e cila po qëndronte në një shtëpizë brenda parkut Thoiry, po vraponte në zonën kryesore të safarit, e cila është e rezervuar për makina.

Ajo u sulmua nga tre ujqër dhe pësoi kafshime të rënda në qafë, shpinë dhe në këmbë.

Thoiry, rreth 40 km (25 milje) në perëndim të Parisit, është një nga parqet më të njohura të kafshëve të egra në Francë.

Rreth 800 kafshë që mbahen atje lejohen të bredhin të lirë, ndërsa vizitorët i shikojnë nga makinat.

Nuk është e qartë pse gruaja hyri në zonën e safarit vetëm për makina. Autoritetet e parkut nuk kanë bërë asnjë koment deri më tani.

“Ne nuk e dimë në këtë fazë nëse gruaja ka bërë një gabim apo nëse ka pasur ndonjë problem me tabelat”, tha një burim i policisë për gazetën Le Parisien.

Gruaja u shpëtua pasi punonjësit e parkut dëgjuan britmat e saj ndërsa po sulmohej dhe u dërgua në një spital aty pranë.

Një hetim është duke u zhvilluar./vizionplus.tv

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *