Pas rezultatit të dobët në zgjedhjet e pjesshme vendore, nënkryetari i Partisë Demokratike, Agron Gjekmarkaj ka dhënë dorëheqjen nga funksionet partiake.

 

Më herët, gjatë ditës, Gjekmarkaj e ka cilësuar katastrofë elektorale humbjen e PD. Ai u shpreh se çdo justifikim është i papranueshëm, dhe se ishte i gatshëm të mbante përgjegjësitë e tij pas rezultatit humbës.

Vijon…

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *