Alex Batty, i cili kishte humbur 6 vite më parë teksa kishte qenë me pushime me famijen u gjet pak ditë më parë në Francë. Tashmë një adoleshent 17-vjeç, Batty është kthyer në Britaninë e Madhe, atje ku ka edhe familjen. Këtë gjë, e njoftuan autoritetet britanike.

Më jep kënaqësi të madhe të them që Alex tani është kthyer i sigurt në MB pas gjashtë vjetësh,” u tha gazetarëve të shtunën ndihmës shefi i policisë Matt Boyle, i Policisë së Madhe të Mançesterit, sipas agjencisë kombëtare të lajmeve të Mbretërisë së Bashkuar, Press Association. .

Lexo edhe :

Related Posts

Adoleshenti u takua me një anëtar të familjes dhe oficerë të policisë në Mbretërinë e Bashkuar në aeroportin e Tuluzës përpara se të fillonte fluturimin e tij shumë të vonuar në shtëpi, tha gjithashtu Boyle.

Batty pritet të ribashkohet me gjyshen e tij Susan Caruana, e cila jeton në Oldham, Greater Manchester, dhe është kujdestarja ligjore e djalit.

Në një deklaratë të lëshuar përmes policisë, Caruana tha se “mezi pret” për të parë nipin e saj.

Nuk mund të filloj të shpreh lehtësimin dhe lumturinë time që Alex është gjetur i sigurt dhe mirë,” tha ajo.

Gjyshi i Aleksit vdiq rreth gjashtë muaj më parë dhe se nëna e djalit – e cila nuk ka kujdes prindëror ligjor – mund të jetë aktualisht në Finlandë, njoftoi agjencia e lajmeve Reuters duke cituar zëvendësprokurorin e Toulouse, Antoine Leroy./vizionplus.tv

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *