Shkëlqim Plaku, 50-vjeçari  pronar i Fast-Foodit që shpërtheu si pasojë e një bombole gazi nuk ka mundur t’ju mbijetojë plagëve të marra dhe ka ndërruar jetë në spitalin e traumës. Ngjarja ndodhi orët e para të mëngjesit të së dielës në zonën e ish bllokut.

 

Shpërthimi ndodhi kur 50-vjeçari hapi dyqanin në mëngjes. Biznesi ishte mbushur me gaz për shkak të rrjedhjes ndërsa shpërthimi e la të plagosur rëndë. Fillimisht u dyshua për eksploziv por pas ekspertizës së policisë rezultoi se shkak u bë rrjedhja e sy bombolave të gazit.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *