Policia angleze eshte vene ne kerkim te dy personave te cilet kane hedhur gaz ne metrone e Londres.

Lajmi eshte bere publik ne mediat britanike por ende nuk ka te dhena te tjera nese kemi te bejme me nje ngjarje me sfond terrorist apo dicka tjeter.

Disa persona jane nxjerr jashte stacionit te metros me shpejtesi per shkak te veshtiresive ne frymemarrje.

Policia ka shperndare fotot e dy te rinjve dhe ka kerkuar ndihmen e qytetareve per zbulimin e tyre.

Pak minuta pas kesaj ngjarje eshte sulmuar dhe hakeruar profili i Scotland Yard ( policise londineze) ne twitter.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *