Një ndeshje futbolli ka përfunduar në një tragjedi të vërtete në një ndeshje të kampionatit bolivian.

Gjyqtari kryesor I takimit Viktor Hurtado humbi ndjenjat gjatë ndeshjes Alëays Ready y Oriente Petrolero,   dhe u dërgua me urgjencë në spital.

Vendin e tij si gjyqtar kryesor e zuri arbitri I katërt e ndeshja vijoi normalisht.

Pas ndeshjes u mor vesh lajmi tragjik që 32 vjecari Viktor Hurtado kishte humbur jetën në spital. Ai nuk mundi ti mbijetoje sulmit ne zemer.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published.