Gjykata e Fierit ka vendosur “Detyrim paraqitje” për ish futbollistin Pandeli Tole i cili u arrestua mesditën e se mërkurës nga policia e Fierit.

 

Pandeli Tole akuzohet për ” organizim dhe pjesmarrje ne protesta dhe tubime te paligjshme”.

 

Ai është  ndaluar nga policia e Fierit për pjesëmarrjen në tubimin e organizuar nga opozita në datë 9 mars, kur në qytetin e Fierit ishte duke zhvilluar një takim kryeministri Edi Rama.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *