Gjykata e Posaçme e Apelit kundër Krimit dhe Korrupsionit ka lënë në fuqi masën “arrest me burg” për prokurorin e Kukësit, Edmond Karriqi. Ai kërkoi ndryshim të masës së sigurisë për arsye shëndetësore, por i është refuzuar.

 

Karriqi u arrestua pak javë më parë në Kavajë, pasi akuzohej si i përfshirë në korrupsion.

 

Ai ishte në përgjim, si dhe është filmuar duke marrë paratë në tavolinë nga vëllai i personi që kishte nën hetim për mbajtje droge. Shuma e parave që dyshohet rreth 2 mijë euro është marrë në Kavajë. Prokurorët e SPAK kanë dyshime se ka marrë dhe para të tjera nga ky person.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *