Një futbollist shqiptar është bërë protagonist I thyerjes së rregullave në kohe pandemie në Itali.

Bëhet fjalë për Emanuele Ndoj, lojtarin kuqezi që luan për Brescia-n.

Mesfushori është gjobitur dhe denoncuar nga karabinierët pasi ka thyer karantinën.

“Il Giornale di Brescia” shkruan se Ndoj dhe 3 miqtë e tij janë parë jashtë një lokali në këtë qytet.

Në fakt duke qënë se kishin rezultuar pozitiv me Covid-19, Ndoj dhe miqtë e tij duhet te qëndronin në shtëpi të izoluar në vend që të ktheheshin në rrezik potencial për njërezit e tij duke lëvizur të lirë.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *