Franca po goditet keq nga vala e dytë e pandemisë.

 

Në 24 orët e fundit, autoritetet shëndetësore franceze konfirmuan 41.622 raste të reja.

 

Numri i të vdekurve këtë të enjte ishte 162. Në total, në Francë numërohen 34.210 viktima dhe 999.043 të infektuar.

 

Për shkak të situatës, shumë zona në Francë janë futur në izolim.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *