Ylli i Francës dhe Real Madridit, Kylian Mbappe, mori një goditje të madhe në fitoren e mbrëmshme 1-0 ndaj Austrisë, pasi pësoi një thyerje të hundës, e cila e vë në dyshim disponueshmërinë e tij për dy ndeshjet e mbetura të grupit. Por presidenti i Federatës Franceze të Futbollit, Philippe Diallo, ishte më pozitiv në një konferencë për shtyp më herët sot.

“Siç e keni parë, Kylian ka pasur këtë dëmtim në hundë dje. Lajmet e fundit janë qetësuese aty ku nuk ka nevojë për një operacion afatshkurtër, gjë që pritej.

Lexo edhe :

Related Posts

Për sa i përket disponueshmërisë së tij për pjesën tjetër të turneut, është pak herët për t’ju dhënë një orar dhe ne do të presim vendimin përfundimtar nga testet e mjekëve këtë mëngjes.

Të gjithë u kthyen pak vonë mbrëmë, kështu që ne do të presim më vonë gjatë ditës për të parë se si do të evoluojë, por unë do ta përsëris, lajmet e fundit janë pozitive për shkak se ai nuk ka nevojë për një operacion”, tha ai. /vizionplus.tv

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *