Një zjarr i përmasave të mëdha ka përfshirë këtë premte një zonë  të fshatit Pilur të bashkisë së Himarës.

Mësohet se zjarri  deri më tani janë djegur dhe vijojnë të digjen disa  hektarë me kullota e pemëtari

Ndërkohë në terren ndodhen zjarrfikësit e Himarës qe po nderhyjnë për të vendosur situatën në kontrroll. Zjarri vazhdon të përhapet./vizionplus.tv

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *