Policia e Fierit ka goditur një tjetër tentativë të kultivimit të bimëve narkotike në fshatin Ndermënas.

U bë e munduar arrestimi i 53-vjeçarit me iniciale R.S. dhe u shpall në kërkim djali i tij, F. S., 21 vjeç, banues në Ndermënas, Fier.

Si rezultat i kontrollit, në oborrin e banesës së shtetasit R. S u gjetën dhe u sekuestruan disa fidanë të dyshuar narkotikë kanabis sativa.

Materialet i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Fier, për veprën penale “Kultivimi i bimëve narkotike”.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *