Tre përbalje të tjera do të luajnë sot në Euro 2024.

Në orën 15:00, dy skuadrat e grupit E do të përballen me njëra-tjetrën, Rumani-Ukrainë, ndërsa në orën 18:00 do të luajë Belgjikë-Sllovaki, pjesë e të njëjtit grupim.

Ndërsa në orën 21:00, Franca do të përballet me Austrinë. “Gjelat” që janë edhe një nga pretendentët për ta fituar. Pak orë përpara ndeshjes me Austrinë, Theo Hernandez ka folur për mediet, me mbrojtësin që ka folur për objektivin e këtij Europiani, por edhe për të ardhmen e tij.

“Jam shumë i lumtur që jam këtu dhe kam mundësin të ndihmojë Francën. Na presin ndeshje të vështira, por kemi besimin se mund t’ia dalim, jo vetëm në grupe, por ti shkojmë deri në fund këtij kompeticioni. Dua të fitoj këtu pasi është një ëndërr.

E ardhmja? Kam dëgjuar shumë këto kohë, largimi nga Milan, klubi i ri, rinovimi, rikthimi në Spanjë, por sinqerisht nuk dua të mendoj për këto tani. Nuk kam asnjë përgjigje për asnjë nga këto pyetje, pasi jam i fokusuar vetëm te Franca dhe te Europiani, pasi të mbarojmë këtu do të marrë kohën time e më pas do të mësoni gjithçka”, tha mbrojtësi i Milanit.

Theo Hernandez ka zhvilluar 27 ndeshej deri më tani me Francën dhe ka shënuar dy gola.

Ndeshjet e Euro 2024 mund t’i ndiqni në platformën Tring, në dy kanale të dedikuara, Klan Sport 1 dhe Klan Sport 2./vizionplus.tv

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *