Është mbyllur me rezultatin 3-0 pjesa e parë e sfidës hapëse të kampionatit europian, ajo mes Gjermanisë dhe Skocisë.

Një dominim total i Gjermanisë, e cila ka shënuar jo vetëm dy gola, por nuk en ka lënë Skocinë të bëjë asnjë gjuajtje në poprtën e mbrojtur nga Manues Neuer.

Goli i parë erdhi pas një askioni model nga ana e panzerave, një top i nisur nga mesi i fushës nga “artisti’ Toni Kros, i cili ka gjetur në krahun e djtahtë Joshua Kimich, i cili ka pasuar saktë brenda zonës, dhe më pas Florian Virtz ka dërguar topin në krahun e djahtë të portierit Skocez, shtyll dhe gol.

“Allianz Arena” ka shpërhyer në festë në mintën e nëntë, por ende pa mbaruar gëzimi i golit të parë, vjen dhe i dytë, këtë herë protagosnit ka qenë ylli i Bayern Munchen, i cili ka shënuar edhe golin e dytë.

Pas një pase të marrë nga Kai Havertz, Musiala ka bërë një lëvizje mjaft të bukur në zonë, duke shënuar edhe golin e dytë.

Në fundin e pjesës së parë Gjermanët kanë patur kohë të shënojnë edhe të tretin me anë të kai Havertz, i cili realizoi saktë 11-metërshin e fituar nga Gyndohan. /Vizionplus.tv/

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *