Rreth 77 emigrantë janë shpëtuar nga autoritetet greke këtë të hënë në brigjet e Amorgos.

Mediat greke, raportojnë se emigrantët, të cilët ndodheshin në një varkë të vogël, rrezikonin të mbyteshin për shkak të erërave të forta.

Emigrantët janë shpëtuar nga rojet bregdetare, të cilët kanë vënë në dispozicion tre varka të tjerë, për të bërë të mundur nxjerrjen e tyre në breg, të sigurt, pa rrezikuar jetën dhe i transportuan në portin e Naxos./vizionplus.tv

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *