Zbardhet identiteti i shoferit të furgonit që doli nga rruga dhe përfundoi në greminë në Muzinë, pranë Gjirokastrës.

 

Burimet për “Vizion Plus” konfirmuan se mjeti me pasagjerë drejtohej nga shtetasi Bardhi Proda 51 vjec, babai i tre femijeve.

 

Ai bente linjen e udhetimit me pasagjere Tirane-Sarande prej me shume se 15 vite.

 

Mesohet se shoferi i furgonit eshte ne mesin e viktimave nga ky aksident tragjik ku furgoni qe drejtohej nga Bardhoi Prodho u perplas me nje Land Rover dhe perfundoi ne nje kanal disa metra poshte rruges.

 

 

 

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *