Komediani Richard Lewis ka ndërruar jetë. Lewis, 76 vjeç, vdiq në shtëpinë e tij në Los Angeles pasi pati një atak në zemër të martën në mbrëmje, sipas zëdhënësit të tij, Jeff Abraham.

Aktori i famshëm zbuloi në prill se ai kishte jetuar me sëmundjen e Parkinsonit.

“Joyce Lapinsky, gruaja e Lewis, falënderon të gjithë për gjithë dashurinë, miqësinë dhe mbështetjen dhe kërkon privatësi në këtë moment”, tha Abraham në një deklaratë.

Richard ka luajtur në sezonin e fundit të “Curb Your Enthusiasm” të Larry David në HBO.

I njëjti bëri debutimin e tij televiziv me “Diary of a Young Comic”, një film 90-minutash që zuri vendin e “Saturday Night Live” në NBC në 1979, por ai me të vërtetë u bë i njohur me paraqitjet e tij të vazhdueshme gjatë natës së vonë gjatë ‘ vitet 80 dhe 90-ta.

Në vitin 2000, ai u bë një element kryesor në “Curb Your Enthusiasm”, duke luajtur një version të dramatizuar të tij.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *