Dalin disa nga emrat e shqiptarëve të arrestuar në megaoperacionin që u zhvillua këtë të martë në të dyja anët e Adriatikut ku u arrestuan 27 persona.

 

Sipas prokurorisë emrat e shtetasve shiptarë të arrestuar janë:

 

Në Itali janë arrestuar;

Dorian Alikaj 33 vjeç

Altin Avduramani 45 vjeç

Ajet Cepaj 50 vjeç

Klaudio Fani 33 vjeç

Artur Malo 35 vjeç

Raul Zenunaj 40 vjeç

 

Në Shqipëri janë arrestuar;

Luka (Kriols) Beqiraj 32 vjeç

Bilbil Kabello 33 vjeç

Arbnor Xhimaj (Hoxhaj) 33 vjeç

Denis Pashaj 32 vjeç

Kujtim Elmazi 58 vjeç

Kristian Llanaj (Nuredinaj) 36 vjeç

 

Me poshte lista e plote e 17 emrave te kapur nga policia italiane dhe shqiptare gjate 24 oreve te fundit. Ne total jane arrestuar 27 persona por identiteti i 10 trafikanteve ende nuk eshte bere i ditur.

 

Shtetasit e perfshire ne kete veprimtari kriminale ishin pjese e kater grupeve te cilat qendren e kishin ne Lecce dhe trafikonin droge e arme nga Vlora drejt brigjeve italiane.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *