Ish futbollisti I njohur Elvis Sina bëri një skaner të gjëndjes së Tiranës në këtë kampionat.

I ftuar në emisionin “Kampionet” në Vizion Plus ai pohoi se Tirana vuan administrimin jo të mirë ndërsa skuadrës I mungon një lider në fushën e lojës që ta nxjerre nga situata.

 

Ka kaq vite që Tirana është në ujëra të turbullta. Arsyet I dinë drejtuesit. Shjpresoj shumë që ta kalojë shumë shpejt këtë stuatë, pasi gjithë ky ekipo me histori nuk I takon të jetë në nivele të tilla, për të rënë nga kategoria. Besoj se ka moskoordinim për punët në klub, apo mungesa e një plani pune për skuadrën. Kjo është padiskutim e gjitha e lidhur me aspektin financiar. Kur je I tkurrur në aspektin financiar, nuk merr dot edhe lojtar lider, Sot Tirana nuk ka lider, për ta nxjerre nga situate. Oshilacione të mëdha gjatë këtyre dy viteve.

Sina shtoi se bardheblutë bënë një gabim të madh që u përqëndruan në dy fronte në këtë edicion. Sipas tij, Tirana duhet të ishte marrë vetëm me kampionatin.

 

Gabimi që ka bërë Tirana, është që u mor me kupën. Bardheblute nuk ishin në gjëndje të merreshin me të dyja. Nuk do ishte në këtë gjëndje nëse do merrej vetem më kampionatin. Shpresoj shumë që të fitoje derbin që të mos rrezikojë renien një kategori me poshte. Partizani e ka mbyllur titullin. Këtë jave luhet vetëm për skuadrat që bien nga kategoria dhe ato që shkojnë në Europa League. Mendoj se Laci është më afër Europës.

Leave a Reply

Your email address will not be published.