Subscribe

Partia Demokratike depozitoi në Prokurorinë e Posaçme kundër Krimit të Organizuar dhe Korrupsionit kallëzim për çështjen e inceneratorit të Elbasanit. Dy anëtarët e Kryesisë së PD, Endri Hasa dhe Çlirim Gjata kanë shpjeguar shkeljet që opozita ka konstatuar në procedurën për këtë incinerator.

 

ENDRI HASA

ANETAR I KRYESISE, PD

“Të gjithë përgjegjësit e kësaj afere e kanë vendin në burg,  dhe duhet të shkojnë në burg”

 

Një ditë më parë PD dërgoi në Spak dosjen e inceneratorit të Tiranës duke paditur kryeministrin Edi Rama, kryebashkiakun Erion Veliaj, dhe ministrin e rindërtimit Arben Ahmetaj.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *