Subscribe

Gjykata e Fierit ka lënë në burg dy te dyshuarit për vrasjen e 23 vjeçarit Florian Selimi nga fshati Sulaj.

 

Infoemacionet bëjnë me dije se të rinjtë nuk e kanë pranuar akuzën që rëndon mbi ta.

 

M 20 vjeç dhe S. S 26 vjeç, të dyshuarit kryesore të vrasjes që tronditi Fierin mesnaten e së dielës, kanë hyre këtë të enjte ne Gjykatën e Fierit rreth ores 11.30 në masa te forta sigurie.

 

Masa e sigurise eshte dhene nga gjyqtari Ergys Selmani, mase e cila eshte kerkuar edhe nga Prokurori i çështjes Hysen Ajsllari

 

Ngjarja e rende ndodhi rreth ores 22, te se dieles qe lame pas, ne fshatin Hamil, ne vendin e quajtur “kthesa e Hamilit”.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *