Portali i biletave ‘Ticketgum’ ka kryer një analizë shteruese të atraktivitetit të fytyrës së të gjitha skuadrave dhe lojtarëve të Europianit duke përdorur raportin e artë – një masë matematikore e “përsosmërisë” proporcionale – për të përcaktuar se cili ekip ka tiparet më tërheqëse.

Turku Mert Müldür, vetëm 25 vjeç, fiton titullin e lojtarit më seksi të turneut, me një rezultat atraktiviteti prej 88.74/100. Atraktiviteti i tij karizmatik ndiqet nga afër nga polaki Taras Romanczuk (87.52/100) dhe spanjolli Fabián Ruiz (87.23/100).

Në kategorinë e portierëve, belgu Matz Sels kryeson renditjen me një rezultat mbresëlënës prej 85.02/100, ndërsa holandezi Memphis Depay kryeson listën e sulmuesve (86.85/100).

/vizionplus.tv

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *