Një ngjarje e rëndë është shënuar në L’Aquila të Italisë.

 

Mjeku urolog Carlo Vicentini, i cili kishte dalë në pension ka qëlluar me armë dy fëmijët e tij, gruan e më pas veten.

 

Mediat italiane bëjnë me dije se mjeku ka qëlluar fillimisht ndaj gruas, e më pas në drejtim të vajzës dhe djalit invalid, i cili ndodhej i lidhur me respiratorë.

 

Dyshimet janë që Carlo Vicentini të ketë qenë në gjendje të rënduar psikologjike, ndërsa hetimet po vijojnë për zbardhjen e plotë të rrethanave.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *