Specialistët francezë të emergjencave civile dhe efektivë të Komandës Mbështetëse të Forcave të Armatosura vijojnë operacionin e kërkim-shpëtimit në Durrës.

 

Operacioni po zhvillohet në zonën e njohur si dy gjelat.

 

Në këtë vend, sipas informacioneve paraprake të autoriteteve ndodhen nën rrënoja dy trupa.

 

Deri më tani kanë humbur jetën nga tërmeti 42 persona dhe janë plagosur mbi 750 të tjerë.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *