Dy të rinj tentuan të grabisin shtëpinë e një të moshuare në Lushnje.

 

Shtetasit Julian Kiptiu, 18 vjeç dhe një 16-vjeçare me inicialet K. B. ju futën 64-vjeçares në shtëpi.

 

Ata i hodhën spraj lotsjellës në fytyrë të moshuarës, e dhunuan dhe më pas e mbyllën në dhomë.

 

Pastaj kontrolluan në shtëpi për sende me vlerë, por kur nuk gjetën gjë u larguan. Pasi u njoftuan forcat e policisë, të rinjtë ranë në pranga.

 

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *