Policia greke ka sekuestruar një sasi marijuana afër kufirit me Shqipërinë.

Droga është kapur në periferi të Igumenicës, pasi forcat e rendit kishin marrë informacion se 3 shtetas po transportonin lende narkotike.

Në pranga kanë rënë dyt shtetas shqiptarë të moshës 41 dhe 50 vjec ndërsa  u bllokuan në total 3 canta me 48 kg marijuanë.

Ndërkohe një tjetër shqiptar, 24 vjec është shpallur në kërkim pasi mundi ti shpëtojë forcave te rendit.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *