Dy persona të maskuar grabitën një argjendari në qendër të Gjirokastrës.

 

“Vizion Plus” mëson se autorët kishin pistoleta, të cilat i kanë përdorur për të kërcënuar punonjësit.

 

Ata kanë hyrë me vrull në argjendari dhe kanë grabitur një sasi të konsiderueshme vlerash materiale.

 

Menjëherë pas ngjarjes, hajdutët janë larguar me një automjet, që ndodhej 3 metra larg argjendarisë.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *