Subscribe

Debati mes Xhesikës dhe Florit është ktheyr në një temë diskutimi këtë mbrëmje gjatë spektaklit.

Opinionisti Enkel Demi është shprehur se Flori duhet të jetë më tolerant, pasi Xhesika i kërkoi falje dhe u përpoq ta kthente situatën komike për të shmangur konfliket.

Ndërsa Floriani është shprehur se Xhesika atë e ka prekur në moral dhe se ai do ta kishte falur atë nëse ajo nuk do të bënte batuta me situatën.

Pjesë nga biseda:

Enkeli: Situata është e rënduar, por deri diku artificiale. Duhet të ketë më shumë toleranc nga ana jote, në momentin që të kërkon falje dhe ti duhet ta falësh. E kuptoj që të kan akuzuar për vjedhje pa asnjë argumenti.

Flori: Unë e kisha falur sepse mendova se e kuptoi gabimin që një njeri nuk mund ta akuzosh. Por Xhesi e hapi sërish këtë temë dje.

Enkeli: Batutë bëri ajo.

Flori: Mua Xhesi nuk më ka vrarë, por po flas në parime. Nëse do dalim nesër jashtë fermës dhe të akuzojmë çdo njeri për vjedhje…

Enkeli: Bota është më shumë jashtë.

Flori: Unë jam natyrë e sertë.

Enkeli: Nuk jeni në repart ushtarak. /vizionplus.tv

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *