Kreu i qeverisë Edi Rama ka uruar gratë dhe nënat shqiptare për 8 mars dhe gjithë zonjat nëpër botë.

Ai ka shpërndarë një video në Facebook ku shfaqet duke u dhuruar lule disa zonjave.

“MIRËMËNGJES dhe me ditën e 8 Marsit që të kujton se nuk ka lule që ua merr nurin, grave të sakrificës, dhembshurisë e dashurisë, ju uroj një ditë të mbarë”, shkruan kryeministri Rama bashkangjitur videos së publikuar.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *