Pesë të rinj janë nën hetim pasi kanë dhunuar një person dhe i kanë thyer xhamat e lokalit.

 

Informacionet bëjnë medije se të S.M.,26 vjeç; E.M., 28 vjeç; A.S., 25 vjeç; F.M., 26 vjeç, Ç.K, 26 vjeç, banues në fshatin Memëlisht dhe Çervenakë, Pogradec, dyshohet se për motive të dobëta, kanë goditur me grushta shtetasin E.Ç, 39 vjeç, si edhe kanë thyer xhamat e lokalit në pronësi të tij.

 

Ndërkohë vijon puna për zbardhjen e plotë të kësaj ngjarje rë rëndë të ndodhur në 9 nëntor në  një lokal, në fshatin Dunicë.

 

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *