Subscribe

Mjekët e spitalit të Durrësit protestuan mëngjesin e së hënës për dhunimin e kolegut të tyre dy ditë më parë.

 

Bluzat e bardha u mblodhën perpara hyrjes së spitalit dhe iu bënë thirje autoriteteve të marrin masa për të parandaluar aktet e dhunes te cilat kane qene te perseritura.

 

Shefi i shërbimit të urgjencës Gjergj Qerimi i kërkoi policisë së shtetit te marre masa për të garantuar punën e mjekëve.

 

Ai theksoi se sidomos në repartin e urgjencës duhet të jetë e pranishme uniformat blu për shkak të problematikës dhe fluksit të punës.

 

 

Mbrëmjen e së shtunës dy persona të dehur, pas një konflikti banal, dhunuan me sende të forta mjekun e urgjencës.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *