26-vjeçarja greke që u nxor e pajetë nga deti, pasi u mbyt nga partneri i saj, kishte të nxira në syrin e djathtë, gërvishtje në trup, si dhe një plagë në anën e djathtë të kokës.

 

Në raportin mjeko-ligjor thuhet se 30-vjeçari, para se ta hidhte në deti e goditi aq fort sa ajo humbi ndjenjat. Ai më pas e tërhoqi zvarrë te shkëmbinjtë, derisa e hodhi në det. Sipas ekzaminimit mjeko-ligjor, vdekja e të resë erdhi nga mbytja.

 

Ajo kishte shkuar për pushime me të dashurin e saj në Folegandros të Greqisë.

 

30-vjeçari ka pranuar se ka pasur debate me të dashurën prej disa ditësh. Konflikti mes dy të rinjve nisi në makinë. Kur vajza doli nga mjeti, ai e ka shtyrë, duke bërë që 26-vjeçarja të binte nga shkëmbi. Sipas autorit, ai ishte hedhur në det për ta ndihmuar, por kur e shikoi që ishte pa ndjenja, e kapi paniku dhe u largua nga vendi i ngjarjes.

Leave a Reply

Your email address will not be published.