Subscribe

Në një kohë kur numri i të infektuarve është në rritje dhe apeli i autorieteteve për mbajtjen e maskës perseritet cdo dite, ministrja Ogerta Manastirliu nuk i ka kursyer kritikat edhe ndaj deputeteve. Gjatë fjalës së saj në Parlament, ajo iu ka kerkuar ligjvenesve te respektojne protokollin e sigurise për të evituar rrezikun e perhapjes se Covid 19.

Manastirliu eshte ndalur edhe tek situate ne spitale. Ajo ka beret e ditur se Infektivi dhe spitali Shefqet Ndroqi jane drejt ezaurimit te kapaciteteve per shkak te shtimit te pacienteve qe kerkojne trajtim mjekesor.

Qeveria vendosi te beje te detyrueshme mbajtjen e maskes ne ambjentet e mbyllura. Te gjitha ata qe nuk do te respektojne kete mase parandaluese do te ndeshkohen me gjobe.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *