Kryeministri Edi Rama ka reaguar para nisjes së seancës plenare të kësaj të enjtje ku pika e vetme në rend dite është mocioni me debat për presidentin Meta, kundër ç’dekretimit të zgjedhjeve locale.

 

Përmes një postimi në rrjetin social Tëitter Rama shkruan se në orën 12:00 do të mbajë dhe fjalën e tij në Kuvendin e Shqipërisë.

 

Sot në 12.00 në Kuvendin e Shqipërisë, fjala ime në debatin e Rezolutës MBI aktin e presidentit të republikës për shfuqizimin e dekretit nr. 10928, datë 05.11.2018 “për caktimin e datës së zgjedhjeve për organet e qeverisjes vendore”.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *