Covid 19 ka goditur rëndë familjen e Pep Guardioles.

Mamaja e trajnerit të njohur ka humbur jetën në spitalin e Manreses ne Barcelonë.

82 vjecarja Dolors Sala Carrio nuk ai doli të fitonte betejen me virusin e rrezikshëm pasi kishte ditë i shtruar në spital.

Lajmi u bë I ditur zyrtarisht nga klubi anglez I Manchester City, aty ku Pep Guardiola  punon si trajner.

Klubt e Barcelonës dhe Brescias ku Guardiola ka qënë lojtar dhe trajner gjithashtu kanë shprehur ngushëllime për këtë dhimbje në familjen e teknikut të famshëm.

Leave a Reply

Your email address will not be published.