Subscribe

Ishin martuar vetëm 5 ditë më parë, por dashuria e dy të rinjve në librazhd është mbyllur tragjikisht mëngjesin e kësaj të premteve.

Olsjan Hajdari  27 vjec dhe Rezarta Hajdari 19 vjeç nga fshati Xhyrë i Librazhdit janë vetëhelmuar.

Dyshimet e para janë se cifti ka pirë fotoksinë, por pritet autopsia për të parë lëndën që kanë përdorur për ti dhënë fund jetës.

Ende nuk dihen shkaqet që i kanë shtyrë të rinjtë drejt këtij vendimi.

Mësohet se ka qenë vetë nëna e djalit ajo që ka gjetur pa shenja jete nusen dhe të birin në gjendje kritike.

27 vjecari ndodhet në spitalin e Elbasanit dhe është nën kujdesin intensive të mjekëve.

Ndërkohë policia ka marrë në pyetje familarët. Para uniformave blu ata kanë deklaruar se cifti nuk ka shfaqur asnjë  problem gjatë kësaj kohe.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *