Benfica fitoi ndeshjen më të fortë të se merkures kunder PSV sa i takon dueleve te para ne play-off te Champions League.

Luzitanet e munden 2 me 1 skuadren holandeze fale golave te Rafa Silvea dhe Weigel ne pjesen e pare. Mirepo goli i Gakpo ne fraksionin e dyte mban ne loje per kualifikimin PSV.

Ferencvaros i Myrto Uzunit u mund 3 me 2 ne Zvicer ndaj Young Boys ndonese per afro 55 minuta vendasit luajten me 10 lojtare pas daljes me te kuq te Hefti.

Uzuni madje ne pjesen e pare kur rezultati ishte 1 me 1 humbi penallti.

Ne sfiden tjeter Malmo fitoi 2 me 0 kunder Ludogorets dhe hipotekoi kualifikimin per ne fazen e grupeve. Ndeshjet u transmetuan ekskluzivisht ne Tring.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *