Barcelona dhe Benfika do ti japin jetë një dueli shumë të fortë dhe të rëndësishëm sonte në mbrëmje në “Kamp Nou”.

 

Katalanasit e kanë detyrim fitoren nëse duan të ruajnë vendin e dytë në grup.

 

Një duel relativisht jo shumë i lehtë për Barcelonën, pasi vjen me shumë mungesa. Aguero, Ansu Fati, Pedri nuk do të jenë në dispozicion të teknikut Ksavi Hernandez, ndërsa në dyshim janë Buskets dhe Dembele.

 

Nga ana tjetër bavarezët që kanë blinduar vendin e parë me 12 pikë, luajnë për formalitet ndaj Dinamo Kiev.

Tring do të sjell si gjithnjë emocionet e ndeshjeve të Uefa Champions League.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *