Ndeshje zhgënjyese në aspektin ekipor dhe atë personal për Armando Brojën, teksa Southampton u mposht 2 me 1 në shtëpi nga Njukasell në duelin e javës së 28 të kampionatit anglez.

Sulmuesi kuqezi luajti 73 minuta si titullar.

 

Madje ishte I pari që pati shansin e madhe të ndeshjes për të kaluar në avantazh vendasit por gaboi para portës.

 

Përtej kësaj Sauthempton kaloi në avantazh në minutëne 25 me Armstrong, ndonëse Wood dhe Bruno Guimaraes përmbysën gjithcka per miqte.

Leave a Reply

Your email address will not be published.