Një deputet konservator britanik, Sir David Amess, është goditur disa herë me thikë gjatë një takimi elektoral me votuesit në Kishën Metodiste Belfairs në Leigh-on-Sea, në Mbretërinë e Bashkuar.

Një burrë i panjohur hyri në zyrën e Sir David Amess dhe i shkaktoi plagë të shumta me thikë.

Për këtë ngjarje, autoritetet britanike kanë vënë në pranga një person.

Nuk dihet ende gjendja shëndetësore e Amess.

Policia ndodhet në vendngjarje dhe rrugët përreth janë të mbyllura.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *