Kryeministri Edi Rama ka shprehur respekt ndaj Briken Calja i cili u shpall kampion bote ne peshëngritje.

 

Përmes një postimi në rrjetet sociale, Rama shkruan se Calja ia doli të ngjitet në majën e botës pa e humbur kurajon e as durimin.

 

“KAMPION BOTE
Briken Calja, talenti me vullnet të hekurt, meriton sot një përulje me respekt, sepse ia doli të ngjitet në majën e botës pa e humbur kurajon e as durimin, në të përpjetën e vështirë dhe të rrëshqitshme drejt majës”, shkruan Rama.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *