Nga Elbasani, ku organizoi “Foltoren” e radhës, ish-kryeministri Sali Berisha iu kërkoi demokratëve që të përgatiten për protestat më të fuqishme për të larguar qeverinë.

Por, për aktivisten Brizida Gjikondi, Berisha mbetet një lider i pabesë që kërkon të marrë udhëheqjen e Partisë Demokratike.

E ftuar në Spotlight nga Alban Dudushi, në Vizion Plus, Gjikondi u shpreh se me takimin në Elbasan, Berisha i vuri kokën muhabetit.

“Berishën, unë e kam parë gjatë gjithë kohës si një lider të pabesë. Është elitar në pabesinë e tij dhe unë spot e lexova që më në fund i vuri kokë muhabetit. Doli hapur që ambicia e tij nuk ka qenë as znj.Kokalari që erdhi nga Amerika, as persona të tjerë që janë hedhur në tregun mediatik. Por, ai të gjithë ambicien e ka që të rizgjidhet kryetar, të marrë dhe Partinë Demokratike në këtë tragjedi të tij poltike dhe personale me Amerikën.”

One thought on ““Berisha, lider i pabesë! Kërkon të marrë me vete edhe PD-në”

  1. Ca mut liderit plaku,ai eshte i pa bese,nji qenie e gjalle qe nuke njef Zot asnji dhoje besimi,por vetem mashtrimet,vjedhjet e vrasjet e shumta qe ka bere,nji dhoje si stalin,i tille eshte plaku.SHkoni,shkoni prapa se do tja pini lengun e tije qe eshte si helm e kaluar helmit.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *