Subscribe

Pas afro katër muajsh mungese, Sali Berisha u kthye këtë të enjte në parlament.

 

Teksa doli kundër ligjit që po diskutohet në parlament mbi rivlerësimin e pasurive të paluajtshme , ish-kryeministri  tha se është  e nevojshme që lufta për pastrimin e parave ta nis punën me hetimin e Ramës dhe Bashës.

 

“Mendoj se parlamenti duhet të ndalet, me dy krerët e “Meduzës” së larjes së parave, kreun e Meduzës Edvin Kristaq Rama për larjen e 200 milionë eurove në zonat ofshorë të cilën nuk e përgënjeshtroi kurrë. Jo më pak Lul Brava, për pastrimin e parave i cili mbylli çështjen në prokurori.Nëse ne duhet të bëhemi serioz në luftën kundër këtij krimi të shëmtuar që ushqen krimet e tjera, përfshirë dhe terrorizimin, duhet të vendosim në hetim të plotë si kreun e “Meduzës” ashtu edhe Lul Bravës. Larja e parave të pista është mekanizimi kryesor i investimeve me bashkëpunëtorët e tyre.Një Komision Hetimor është i nevojshëm për kreun e “Meduzës” dhe Lul Bravës. Më mirë është parlamenti ta bëj këtë gjë”- tha Berisha në sallën e Kuvendit.

 

 

Leave a Reply

Your email address will not be published.