Kreu i PD Basha reagoi pas publikimit te pergjimeve te reja nga BILD ku eksponente te PS por edhe Imer Lala diskutojne ne lidhje me zgjedhjet lokale te 2016 ne Diber.

 

Sipas selisë blu këto përgjime faktojne grabitjen e votave me krimin nga Rilindja.

 

Basha shkruan në rrjetet sociale se Edi Rama është padrino i krimit.

 

“Tani nuk ka më alibi. Shporrja e tij dhe e bandës së tij në pushtet është mision kombëtar.”

 

 

Ne mesnate, Basha reagoi edhe per arrestimin e Bardh Spahise, te cilin e konsideroi te paligjshem.

 

 Kriminelët e zgjedhjeve po i shesin moral popullit në studiot televizive.Bardh Spahia arrestohet pse protestoi kundër krimeve të tyre.Ne nuk do të ndalemi derisa ta shporrim këtë bandë dhe kreun e saj!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *