Kreu i PD, Lulzim Basha premtoi se procesi i legalizimit të shtëpive do të përmbyllet nëse pushtetin e fiton opozita në 25 prill.

 

Ai vizitoi këtë të hënë një familje në Kamzë, kryefamiljari i të cilës ankohet se nuk po e merr dot legalizimin, edhe pse i është premtuar që në 2013.

 

Basha akuzoi qeverinë se vetëm ka mashtruar qytetarët dhe premtoi ndryshimin pas zgjedhjeve.

 

“Tani i gjithë ky proces është kthyer në një proces korrupsioni. E para e punës ai i mashtroi shqiptarët, siç mashtroi me 300 mijë vendet e punës, ashtu mashtroi edhe me legalizimet falas edhe me shëndetësinë falas. E dyta e punës, ai e ka përdor për të pasuruar dhe mbushë xhepat e administratës së korruptuar se kanë vajtur njerëz të korruptuar kudo. Ti po me thua që 6% i kanë marrë pjesa tjetër jo. Pse? Sepse për të edhe çështja e legalizimit nuk është çështje e vuajtjes, e gjakut, e djersës, e mundit tuaj, por është çështje e pushtetit të tij politik. Tani kemi një shans të bëhemi të gjithë bashkë në 25 prill. Dhe unë të garantoj që ai proces që e nisëm ne, do ta çojmë deri në fund. Po të garantoj ty dhe gjithë familjet, që kanë ngecur 8 vite se ai nuk e mbajti premtimet për legalizimet falas, që ne do t’i përmbyllim e do t’i japim rrugë, sepse e kemi borxh ndaj jush në radhë të parë që e lamë në dorë të tij dhe e kemi borxh të dyfishtë për të korrigjuar edhe për të çuar në vend të gjitha ato dështimet e këtyre 8 viteve. Kështu që mos u mërzisni, këtë që po më thua e prek kudo, ka padurim të njerëzve. Më 25 prill bëhemi të gjithë bashkë për ndryshim edhe fitojmë edhe legalizimet, edhe ekonominë, edhe me shpresën e Zotit jo vetëm mos të largohen më fëmijët e shqiptarëve, por të kenë mundësi edhe ata fëmijë që janë larguar, fëmijët tuaj që janë larguar t’ju krijojmë kushte të kthehen këtu me paga dinjitoze.”

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *