Përplasjet me Bylykbashin nuk kane qene te vetmet per Bashen ne mbledhjen e Kryesise se PD.

Flamur Noka i rreshtuar hapur pro Berishes i ka thene Bashes se ai duhet te kishte dhene doreheqjen.

Më poshtë pjese nga debati mes tyre:

FLAMUR NOKA


“Po ti referohemi demokracise gjermane, dha doreheqjen ai ne gjermani. Po ti referohemi demokracise gjermane, ti duhet te kishe dhene doreheqjen dhe te kishe ikur.


LULZIM BASHA


Degjoj akuza ordinere që po unë po i bëj presione bazës. Qeverisja 8 vjecare e PD ka pasur pjesën e vet të mirë dhe ka pasur edhe llumin.

FLAMUR NOKA

Na thuaj cilin ke prioritet, sistemin, reformen zgjedhore apo territoriale.


LULZIM BASHA

Prioriteti im eshte vetem nje. Largimi nje ore e me pare i qeverise Rama. Une u kam ngarkuar detyra lidershipit te partise per secilen reforme.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *