Subscribe

Nga punimet e kongresit të CDU gjermane në Lajpcig, kryetari demokrat Lulzim Basha bëi të ditur se të gjitha takimet e tij kanë patur në fokus situatën politike në Shqipëri si dhe kushtet e vendosura nga Bundestagu për hapjen e negociatave.

Basha tha se kishte marrë mbështetjen e partisë simotër për angazhimin e opozitës.

 

Në fokus të bisedave ka qenë, së pari, çështja e integrimit europian të Shqipërisë, pra, hapja e negociatave. Kam falënderuar CDU-në gjermane për qëndrimin, për hapjen rrugë të mocionit të Bundestagut, planit me 9 pika dhe udhërrëfyesit për nxjerrjen e Shqipërisë nga kriza.

 

Basha tha se PD është gati për të qeverisur pasi ka një plan të qartë ekonomik për ta nxjerrë vendin nga kriza.

 

Jam shumë optimist nga kontaktet këtu në Lajpcig, siç edhe me përfaqësues të qeverisë, por edhe përfaqësues të sektorit të industrisë dhe teknologjisë gjermane, mund të them me siguri të madhe se nga Lajpcig do të kthehemi sot me zemrën plot, besoj edhe me duart plot, sa i përket planit për ta nxjerrë Shqipërinë nga kriza ekonomike dhe për ta futur Shqipërinë në rrugën e zhvillimit ekonomik, me investime gjermane, me investime europiane me vende pune dhe teknologji të përparuar.

 

2 thoughts on “Basha nga Kongresi i CDU: Në fokus integrimi ynë në BE, kemi plan për ta nxjerrë vendin nga kriza

  1. Bobby Davis Oh ti Lulush do ta nxjerresh qerren nga Balta qe late rrugen pa nisur e 230 Milione Euro shkuan si dhjame Qeni Tani ti pusht Homosexual ,je serizisht ,takove me cdu ,abc deedh dhe erdhe ne finale se keto shkronje kishe ca Zor ,Por per Arithmetike ,mesove kur ishe Kamarier qe eshte nder por te mesoje si te jeshe Tomtiler , Fillove me Bakshishe arrite me Euro nje Qindshe qe bejne Miliona dhe nuk futesh tek te pasurit ,por Milioneret .Vendi yt eshte Skanuar dhe Zonja Maljinda Bregu eshte Grua Humane ,ku Shqipetaret do gjejne nje mbeshtetje Globale dhe Qetesine nga Mizat e Kalit qe Gerryen Kombin ,ku seriozisht Populli yne qe eshte trajtuar nga Morracake si ju qe erdhet Bythegrisur dhe te cudit se skeni dhe mirenjohje edhe pse Vodhet Mashtruet dhe degraduat Burrerine e Shqipetareve . Zonje Bregu do ta jete simboli i Drejtesise dhe do rrise nderin dhe pranine e Shqipetareve ne Arenen Boterore .. Ti rriji mbrapa Xhindit Meta ,Dobicit Berisha e kruj shalet me Moniken

  2. Ky lul pushti eshte,jo vetem hajdut i 230.000.000 melon eurove,por edhe ne batalionin qe i la plaku si pasardhes i tije eshte si nji cope muti.I pa afte,ka nji fjale e 100 rrena,mashtrues e intrigant,ka marre aftesit sic i ka plaku pa pike e presje.Ky nuke di te drejtoje nji kope derrash,jo me te drejtoje partine qe i la plaku.Kta jane ata ndytsira qe e cuan vendin tone ne humnere,plaku,lir floriri edvin narkomani e lul pushti.Le te mbesim me shpresen se SHBA e GJermania do na ndihmojne per largimin e ktyre barbarve nga pushteti i tyre grabitqare.Kta vollen,plackiten e vrane,ne ende mbetemi me shprese se nji dite drejtesia do te rreagoje ndaj tyre.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *