Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha i konsideron këto zgjedhjet si më të rëndësishmet në historinë e Shqipërisë.

Përmes një postimi në “Facebook”, kryedemokrati  shprehet se në 25 prill do të vendoset fati i Shqipërisë.

Sipas tij, edhe situata e krijuar dje në Rinas ishte dështimi i radhës i kryeministrit Edi Rama.

“Këto janë zgjedhjet më të rëndësishme në historinë e Shqipërisë. Këto zgjedhje do të vendosin nëse do të ndryshojmë dhe anëtarësohemi në BE ose do të vazhdojmë me Ramën për akoma dhe më shumë dështime. Edhe ajo që po ndodh me aeroportin e Rinasit është dështimi i radhës i një njeriu që i ka vendosur interesat e tij mbi interesat e çdo shqiptari. Ndryshimi është në duart tuaja, është në votat tuaja. Kudo shoh ngazëllimin e qytetarëve shqiptarë. Le të sjellim së bashku fitoren më të madhe në historinë e Shqipërisë! Le të arrijmë një të ardhme më të mirë për të gjithë ne!”

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *