Lideri demokrat, Lulzim Basha ka shprehur ngushëllime për ndarjen nga jeta të ikonës së teatrit, Edi Luarasi.

 

Me një postim në Twitter, Basha shkruan se edhe në vitet e errëta të regjimit, Edi Luarasi ndriçoi në skenën shqiptare me talentin e saj.

 

“Me trishtim të thellë mora lajmin për ndarjen nga jeta të artistes së madhe Edi Luarasi. Edhe në vitet e errëta të regjimit Edi Luarasi ndriçoi në skenën shqiptare me talentin e saj. As diktatura nuk i’a errësoi dot shkëlqimin edhe pse u detyrua të largohej nga skena. Kjo ishte beteja e parë që humbi Edi Luarasi, por talenti dhe rolet e saj, qytetaria dhe eleganca që ajo i la vendit si artiste do të mbeten gjatë në memorien e shqiptarëve. Ngushëllimet më të thella për familjen, miqtë dhe të afërmit e saj. U prehtë në paqe”, shkruan ai.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *